Pozornost fanoušků mobilních technologií je v těchto dnech zaměřena na probíhající veletrh CES, ale kromě novinek uvedených v Las Vegas jsou tu i další představovačky. Třeba ta, na které byl uveden nový odolný telefon Samsung Galaxy XCover Pro. Ten v tichosti představila finská pobočka společnosti Samsung. Na rozdíl od starších odolných telefonů, které Samsung v minulosti uvedl, má novinkový přístroj užší rámečky kolem displeje a v jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru. Mezi další inovace patří i zadní duální fotoaparát a podpora rychlého nabíjení. A ještě dodejme, že odolný Galaxy XCover Pro půjde ve Finsku do prodeje 31. ledna/januára za 499 euro, což je zhruba 12607 Kč.

Parametry Samsung Galaxy XCover Pro

A jaké parametry dostal odolný Samsung Galaxy XCover Pro? Jeho rozměry jsou 165,2×76,5×9,94 mm při hmotnosti 217 gramů. Vzhledem k tomu, že jde o outdoorový stroj nemůže chybět certifikace IP69 a vojenský standard MIL-STD-810G. Díky tomu by měl telefon odolat nepříznivým klimatickým podmínkám, vodě, prachu, pádům a otřesům. Navíc lze displej ovládat i mokrýma rukama nebo rukama v rukavicích. A když už jsme u displeje, jeho úhlopříčka má 6,3 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů a poměrem stran 20:9. Obrazovka je typu IPS LCD.

Odolný telefon pohání procesor Exynos 9611 se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až o 512 GB. Baterie má kapacitu 4050 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 15 W. Baterii lze vyjmout a vyměnit. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou Samsung One UI 2.0. Samozřejmě nechybí ani duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz a 5 GHz), Bluetooth 5, GPS, GLONASS a USB-C. Snímač otisků je uložen na hraně telefonu. Na hraně najdeme i tlačítko Push To Talk. Zadní duální fotoaparát tvoří snímače s rozlišením 25 MPix a 8 Mpix. Druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv. LED blesk lze využít i jako svítilnu. Přední kamera má 13 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.