Vlastní procesory patří dozajista k jedné z deviz společnosti Huawei, a to zejména v této době, která není pro společnost jednoduchá. Mají čipsety jak pro high-end telefony, tak i pro přístroje střední třídy. A mezi nejnovější procesory pro telefony střední třídy patří Kirin 820. Podle zpráv, které k nám doputovaly na začátku roku se na vývoji tohoto čipsetu již pracuje a je postupně i testován. Dnes se na čínské síti dokonce objevila zvěst, že testování je v poslední fázi a jeho sériová výroba by mohla začít zhruba v květnu/máji nebo v červnu/júni letošního roku. Ale zatím to není oficiálně potvrzeno.

Potvrzeny nejsou ani parametry procesoru Kirin 820. Takže se spekuluje o tom, že čipset bude postaven na 6nm výrobní technologii TSMC. Díky ní by měl mít nový Kirin vyšší výkon, což jistě telefony střední třídy zas posune o kousek výš. A samozřejmě se spekuluje i o tom, že Kirin 820 bude používat architekturu jader Cortex-A77. Ale v tomto bodě se mnoho tipařů přiklání spíše k jádrům Cortex-A76, která byla použita u jeho předchůdce Kirin 810.

Dokonce ani není jasné, zda bude procesor vybaven integrovaným modemem 5G. Stejně nejasno je i v případě použité GPU a NPU. Ale jedno může být jisté, určitě se dočkáme vylepšení oproti Kirinu 810. Proč by také společnost připravovala nový procesor, který bude mít v podstatě stejné parametry jako jeho předchůdce. Proslýchá se také, že prvními telefony s Kirinem 820 by mohly být stroje Huawei Nova 7 a Honor 10X. Všechny tyto informace ale nejsou potvrzeny, takže je nutno je brát s velkou rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.