Na začátku letošního roku se začalo mluvit o tom, že se společnost OnePlus hodlá zúčastnit veletrhu CES 2020 a při té příležitosti vytáhnou své trumfové eso. Bude to telefon, který se sice do prodeje zřejmě nedostane, ale bude to něco, co jsme ještě neviděli. A vzhledem k tomu, že CES 2020 v Las Vegas je již druhým dnem v běhu, došlo i na OnePlus a jejich telefon OnePlus Concept One. Jak název napovídá, jde skutečně jen koncept telefonu, ve kterém jsou velmi dobře nakombinovány špičkové technologie a skvělý design. Je to prostě luxusní sporťák mezi telefony a toto tvrzení by mohla podpořit i skutečnost, že na něm OnePlus spolupracovala s automobilkou McLaren.

Výbava OnePlus Concept One vychází z modelu OnePlus 7T Pro, ovšem tím zásadním je v tomto případě design, a to zejména zadního panelu. Přední panel vypadá v podstatě identicky jako u 7T Pro. To znamená žádný zářez ani „díra“ pro přední kameru. Ta je totiž pop-up. Takže zpět k zadnímu panelu. Ten je skutečně pošušňáníčkem pro fajnšmekry a fandy stájových barev McLaren. Zadní panel se nese v duchu oranžové a černé. Celoskleněný panel vystřídala, ale jen částečně, kůže v ostře oranžové barvě. Černá barva a sklo jsou využity pro modul hlavního fotoaparátu a svislého prvku, který dělí oranžovou kůži na dvě půle.

Zadní fotoaparát

Asi tou nejzásadnější inovací na zadním panelu je modul hlavního trojitého fotoaparátu. Jeho snímače jsou neviditelné pokud zadní fotoaparát nepoužíváte. Ovšem ve chvíli, kdy aktivujete aplikaci Fotoaparát, tmavé sklo „zprůhlední“ a senzory se objeví. Tohoto efektu dosáhl výrobce použitím technologie elektrochromního filtru, která funguje na principu změny absorpčních vlastností po změně elektrického napětí. Tímto se z tmavého skla stane sklo průhledné. Tuto technologii využívá McLaren u střešních oken svých aut. Zadní panel OnePlus Concept One je díky tomu inspirován vozem McLaren 720S Spider. Ovšem vyhlídky na to, že by se tento telefon dostal do prodeje jsou nejisté. Sám Pete Lau se vyjádřil, že tento přístroj je významným experimentem a vyhlídkou na to, jak by chytré telefony mohly v budoucnu vypadat.