Ohebné nebo skládací telefony mohly být hitem loňského roku. Nebyly. Bylo jich jen minimum a byly dost drahé. To však neznamená, že by výrobci neuvažovali o dalších podobných modelech. Tak třeba společnost Samsung už pomalu chystá nástupce svého prvního skládacího telefonu Galaxy Fold. Logicky ponese název Samsung Galaxy Fold 2 a podle všeho by měl být cenově dostupnější než jeho předchůdce. To s sebou samozřejmě nese jisté kompromisy.

Jedním z, řekněme ústupků, by mohl být typ skládacího displeje. Tam se dost možná výrobce pro svůj Samsung Galaxy Fold 2 nechal inspirovat skládacím telefonem Razr. Design vychází z kdysi velmi populárního „véčka“. Telefon se díky tomu stává kompaktnějším a také mechanismus ohybu obrazovky jednodušším. A pokud bychom se v rámci cenové dostupnosti měli bavit o dalším kompromisu, tak tím je procesor. Podle indických stránek MySmartPrice by Samsung měl upustit od použití top čipsetu Snapdragon 865 a v rámci snížení ceny použít Snapdragon 855.

Podle stejného zdroje bude mít Galaxy Fold 2 přední kameru s rozlišením 10 MPix, pravděpodobně se stejným senzorem jako má Galaxy Note 10. Kromě toho se proslýchá, že zadní fotoaparát bude duální. A to je také jistý kompromis. Je jistě možné, že mnozí z fanoušků, kteří čekali na top vybavení druhého skládacího telefonu Samsung budou zklamáni, ale uvědome si, že tímto krokem činí výrobce telefon cenově dostupnějším. Prodeje by tedy mohly být vyšší. V závěru ještě dodejme, že Galaxy Fold 2 by měl být oficiálně představen 11. února/februára.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.