Výrobci telefonů se předhání v ještě rychlejších a „vymazlenějších“ technologiích nabíjení svých modelů telefonů, ale lehce stranou je péče o zdraví baterie. Super rychlé nabíjení obvykle bateriím v delším časovém úseku nedělá zrovna nejlépe a tak je občas příjemné vidět snahu i o řešení tohoto problému. OnePlus patří dlouhodobě k velmi aktivním tvůrcům na poli rychlo-nabíjení a s chystaným Optimized Charging snad budou šetrnější i k bateriím. A o co se jedná ? V podstatě jde o chytré odložení plného dobití baterie na 100 % dokud to opravdu nebudete potřebovat.

Asi pro každého z nás je zvykem píchnout svůj mobilní telefon do nabíječky hezky přes noc a ráno vás pak uvítá plně nabitý na 100 %. Tím samozřejmě z velké části telefon „přebíjíte“ a i když nejde o nic hrozného, tak přece jen baterie pozvolna lehce degraduje. OnePlus se pokusí tomuto fenoménu vyhnout tím, že baterii nabije jen na 80 % a pak bude čekat až do poslední chvíle pro nabití posledních 20 %. K tomu by měla pomoci chytrá analýza spánkových cyklů v závislosti na nastaveném času budíku. To zní jako velmi jednoduché a elegantní řešení.

Jde samozřejmě o zjednodušení celého procesu, protože OnePlus plánují mnohem pokročilejší nastavení algoritmů Optimized Charging. Ty budou brát v potaz delší spánek během víkendu, výhledově i změny časových zón během cestování a jet-lag. Každopádně se jedná o sympatickou snahu o  minimalizaci dopadů technologií rychlo-nabíjení na životnost baterií. Další body pro OnePlus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.