Obří veletrh elektroniky CES 2020 už je v plném proudu a čínská značka Huami s představováním novinek rozhodně nešetří. Z jejich stáje jsme tak měli možnost vidět už třeba nový bezdrátový sportovní headset Amazfit PowerBuds, chytrá sluchátka Amazfit ZenBuds a samozřejmě i nové modely hodinek. Ostatně právě v této oblasti leží ta pravá expertíza značky. Takže se spolu pojďme podívat na dvojici novinek, odolné chytré hodinky Amazfit T-Rex a levný model pro nenáročné Amazfit Bip S. Řada Amazfit patří i u nás k velmi oblíbeným a Huami si jméno udělali výrobou chytrých nositelností pro Xiaomi.

Jako první si vezmeme na paškál dinosauří Amazfit T-Rex, tedy chytré hodinky vyvinuté pro použití v náročných podmínkách. K tomu byly pořádně testovány a mohou se tak pochlubit certifikací MIL-STD 810G a voděodolností 5ATM. Hodinky mají samozřejmě i odolnou konstrukci a nabízí 1,3-palcový AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 pixelů a funkcí Always-on. Uvnitř najdeme třeba i integrovaný Sony GPS+Glonass čip, optický BioTracker čip pro sledování srdečního tepu, případně 390 mAh kapacitu baterie slibující výdrž až 20 dní normálního užívání. Hodinky jsou k dostání ve čtyřech barevných variantách, čínská cena je nastavena na 799 juanů (asi 115 dolarů), přičemž na globální trhy se měl model dostat s cenou 139.99 dolarů.

Faceliftu se dočkali i oblíbený super levný model Amazfit Bip a Amazfit Bip S určitě potěší nejen šetřílky. Hodinky budou lehoučké s váhou jen 30 g a designově se budou hodit spíše ke sportovním účelům. Také zde najdeme vestavěný BioTracker PPG senzor pro monitoring tepu a sportovních aktivit, ale pořádně naroste výdrž na baterii, která bude dosahovat až 40 dnů. Voděodolnost bude opět 5ATM, takže se hodinky nezaleknou jen tak nějaké spršky. Dostupné by měly být v průběhu února 2020 a tvůrci z Huami  zatím přesně nespecifikovali oficiální nastavení cen. Ale rozhodně nepůjde o nic drahého.