Veletrh CES 2020 v Las Vegas dnes oficiálně začal a jako každým rokem se jej účastní mnozí výrobci, kteří se chtějí pochlubit svými novinkami. Mezi prvními, kteří představili své produkty odborné i laické veřejnosti byla společnost TCL. Ta stojí za výrobou telefonů Alcatel a BlackBerry, ale pouští se i do výroby vlastních přístrojů. Dokonce před pár měsíci jsme měli možnosti vidět koncept ohebného TCL telefonu. Ale vraťme se zpět k CES, kde byly představeny telefony TCL 10 Pro, TCL 10 5G a TCL 10L.

Rovnou však řekněme, že ani u jednoho z modelů výrobce neuvedl kompletní specifikace. Šlo totiž jen o jakousi ochutnávku před jejich globálním představením na MWC 2020. Ale i přesto se pojďme podívat na to, co je známo.

TCL 10 Pro

Začneme přístrojem TCL 10 Pro, který bude vlajkovou lodí společnosti. A měl by se patrně prodávat i v našich končinách. Má AMOLED displej s kapkovitým výřezem pro přední kameru. Ovšem jaká bude úhlopříčka obrazovky, její rozlišení a obnovovací frekvenci výrobce zatím zatajil. V displeji je integrován i snímač otisků prstů a je po stranách mírně zakřivený. Zadní fotoaparát tvoří čtyři senzory a zcela atypicky jsou umístěny horizontálně v horní části zad. Je zajímavé, že výrobce připustil, že zadní fotoaparát nebude patřit mezi špičku, ale bude odpovídat tomu, co najdeme u telefonů s podobnou cenou.

Další z telefonů TCL 10 5G bude, jak z názvu plyne, podporovat 5G sítě a údajně by měl patři mezi levnější přístroje s 5G. Cena by měla být nižší než 500 dolarů. V displeji je „díra“ pro přední kameru a zadní fotoaparát je stejně uspořádaný jako u modelu 10 Pro. Ovšem na rozdíl od něj má snímač otisků na zadním panelu, takže je pravděpodobné, že displej je typu LCD. Pohánět by jej měl procesor Snapdragon řady 700. Vzhledem k tomu, že má telefon podporu 5G, půjde pravděpodobně o SD765G.

Posledním představeným telefonem je TCL 10L. Tento model má stejný displej s „dírou“ jako verze 10 5G a i zde najdeme na zadním panelu fotoaparát se čtyřmi senzory a také snímač otisků prstů. Další parametry tohoto modelu výrobce, bohužel, neuvedl s tím, že veškeré podrobnosti ke všem třem přístrojům sdělí na MWC 2020.