Přestože se společnost Sony v rámci prodejů chytrých telefonů propadá, nehodlá se vzdát a v letošním roce by chtěla představit několik nových modelů. Mezi ně by měla patřit i vlajková loď Xperia 3, která by údajně měla jít do prodejů v prvním kvartálu letošního roku. Ovšem možná ještě před tím bychom se mohli dočkat telefonu Sony Xperia 5 Plus. Tento přístroj by měl být letošní variací na loňský model Xperia 5.

Telefon Sony Xperia 5 Plus se objevil na renderovaných obrázcích, které sice nejsou oficiální, ale vypadají velmi věrohodně. Na svých stránkách je zveřejnil známý tipař Slashleaks a kromě obrázků přihodil do placu i pár hlavních parametrů. I na ty dnes mrkneme. Pokud vyjdeme jen z názvu telefonu je jasné, že půjde o vylepšenou verzi. A samozřejmě také větší verzi v porovnání s předchůdcem.

Plochý OLED displej by měl mít úhlopříčku 6,6 palce s poměrem stran 21:9. Ovšem rámečky kolem obrazovky jsou poměrně úzké, a to včetně brady telefonu. V úzkém horním rámečku je uložen senzor přední kamery, který by měl mít rozlišení 8 MPix. Zadní fotoaparát bude obsahovat čtyři snímače včetně ToF senzoru. Rozlišení jednotlivých snímačů tipař neuvádí. Nebude chybět 3,5 mm audio jack, který původní Xperia 5 neměla.

Rámeček telefonu by měl být vyroben z hliníkové slitiny a na pravé hraně najdeme snímač otisků prstů. Celkové rozměry Sony Xperia 5 Plus by měly být 168,2×71,6×8,1 mm. Podrobnosti o další parametrech chybí a není známo ani to, kdy by společnost Sony mohla tento telefon představit. Sice se zúčastní veletrhu CES 2020 v Las Vegas, který dnes začíná, ale tipaři spíš odhadují, že k představení by mohlo dojít až na MWC 2020.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.