Jen před pár dny jsme vás informovali o plánech Samsungu na představení zbrusu nové virtuální klávesnice na veletrhu CES 2020. Korejská firma do tohoto projektu vkládá poměrně velké naděje a určitě se pokusí předváděčkou ohromit minimálně návštěvníky veletrhu. Tato technologie se bude oficiálně nazývat SelfieType, což odkazuje na využití selfie kamerky ke snímání pohybu prstů na virtuální klávesnici. Bude se jednat o jeden z hlavních přínosů speciálního vývojářského C-Lab týmu Samsungu pro začátek nového roku.

A jak bude vše fungovat ? Koncept samotný je poměrně komplexní, protože selfie kamerka telefonu  bude nepřetržitě snímat pohyb prstů uživatele a přenášet RAW snímky k analýze pro umělou inteligenci procesoru. AI pak bude zodpovědná za správnou interpretaci pohybu prstů na dané vodorovné ploše a odpovídající záznam psaného textu. Díky této technologii by tak mělo být možné psát bez manipulace s telefonem a nebude třeba žádného extra hardwarového kousku navíc. Pro lepší představu se podívejte na první prezentační video níže.

Samozřejmě má virtuální klávesnice SelfieType i celou řadu nedostatků. Tím hlavním je cílení v podstatě pouze na uživatele, kteří už mají psaní „v ruce“ a nemusí se tak obtěžovat sledováním klávesnice. Pro všechny ostatní půjde o velmi složitou výzvu. Podporována bude také jen anglická QWERTY klávesnice, i když v případě úspěchu by asi nebyl problém přidat i další. Otázkou tak zůstává, zda se bude jednat jen o technologickou demonstraci pro odborníky a fajnšmekry, nebo zda se SelfieType nakonec reálně podívá i do telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.