Co takhle vstoupit do nového roku s pořádnou porcí kreativity ? Pokud vás něco podobného láká, tak třeba přemýšlíte o pořízení nějaké té domácí 3D tiskárny. Nezáleží zda si budete tisknout reálně použitelné domácí doplňky nebo jen tak pro radost figurky do deskových her. A my pro vás dnes máme dvě zajímavé 3D tiskárny v akci za výborné ceny a navíc s jednou extra výhodou. Navzdory tomu, že jsou obě k dispozici na Aliexpressu, tak si je pořídíte z českého skladu. A výhody skladu na domácí půdě jsou všem asi jasné, nulové doplatky a bleskové doručení. Takže o které kusy se konkrétně jedná ?

Tou levnější je 3D tiskárna Anet ET4 s novým modulárním designem, díky kterému není složení tiskárny otázkou hodin, ale zhruba 10 minut. Jedná se o kompaktnější model s tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a potěší určitě nejen kvalitní kovové zpracování, ale i nová hliníková deska s temperovaným sklem nebo automatickým vyrovnáváním, či dotykový 2.8-palcový LCD displej pro jednoduché ovládání. Samozřejmostí je i automatická detekce tiskové struny, nebo navázání tisku po přerušení. Podporováno je jako vždy i široké spektrum materiálu tiskových strun. A může být vaše jen za 152.20 euro.

Pro náročnější se pak hodí 3D tiskárna CREALITY CR-10S Pro, opět jako DIY kit k sestavení zákazníkem samotným. Maximální rozměry pro 3D tisk jsou třeba velmi dobrých 300x300x400mm, tiskárna disponuje vylepšeným automatickým vyrovnáváním, funkcí navázání tisku nebo automatickou detekcí tiskové struny. Nový motherboard V2.4.1 je zárukou ještě přesnější práce a díky značkovému 480W zdroji trvá nahřátí na potřebných 110℃ jen pouhých 5 minut. A potěší určitě i barevný dotykový displej nebo široká podpora tiskových strun (neboli filamentů) včetně materiálů PLA, ABS, TPU nebo karbonových vláken. Tu pořídíte za 426,10 euro. Tak jak se vám tyhle dvě 3D tiskárny líbí ?