Představení telefonů řady Xiaomi Mi 10 se blíží. Čínští tipaři odhadují, že představovačka proběhne začátkem příštího měsíce, těsně před tím, než společnost Samsung uvede svou letošní řadu Galaxy S11 (S20), tedy ještě před 11. únorem. Xiaomi plánuje představit Mi 10 i Mi 10 Pro zároveň, a to je oproti loňsku rozdíl. A protože se o přístrojích Xiaomi vždy a za každých okolností hodně mluví, přispějeme i my svou trochou do mlýna. Máme tu jednak renderovaný obrázek modelu Mi 10 a pak výsledky testů Antutu.

Ale pojďme se nejdříve podívat na renderovaný snímek, který byl sdílen na čínském Weibo. Přední panel Xiaomi Mi 10 má podle renderu velmi úzké rámečky kolem celého displeje, a to i včetně brady. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední selfie kameru a ve středu dolní části pak integrovaný snímač otisků prstů. Zadní panel je místem pro vertikální modul fotoaparátu, který obsahuje čtyři senzory. LED blesk je uložen napravo od modulu kamery. Na pravé hraně je tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu a kolébka hlasitosti.

V testovacím výpisu Antutu je vidět, že telefon pohání procesor s typovým označením SM8250, to je vlastně Snapdragon 865 s integrovaným modemem X55 5G. Na postu GPU najdeme Adreno 650. Výsledné skóre je 560217, což je poměrně úcty hodný výsledek. Doplňme ještě i pár parametrů. Očekává se, že model Mi 10 bude mít displej s obnovovací frekvencí 90 Hz.

Baterie by podle tipařů mohla mít kapacitu až 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Tipaři také odhadují, že zadní fotoaparát bude tvořit 64 MPix senzor Sony IMX686, dále 20 MPix širokoúhlý snímač, 12 MPix teleobjektiv a 5 MPix senzor pro hloubku ostrosti. Samozřejmě snad kromě typu procesoru, který koncem loňského roku avizoval CEO Xiaomi, Lin Bin, dosud není nic oficiálně potvrzeno, takže tyto specifikace musíme brát s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.