Jsme sice sotva na začátku roku 2020, ale už se pomalu začínáme dozvídat, kteří výrobci plánují pro své vlajkové lodi novinkový top procesor Snapdragon 865. Vypadá to, že jich bude poměrně hodně a mezi nimi bude i herní telefon Nubia Red Magic 5G. Alespoň podle vyjádření CEO značky Nubia, pana Ni Feie, které zveřejnil na čínském Weibo. Letošní herní Nubia by tak mohla být parádním nástupcem Red Magic 3S, který se celkem slušně prodává i v Evropě.

Ni Fei sice přímo nepotvrdil, že Nubia Red Magic 5G dostane Snapdragon 865, ale vzhledem k tomu, že svůj post na Weibo poslal právě z tohoto telefonu, je to víc než jisté. A téměř jisté je i to, že nadcházející herní telefon bude mít trojitý zadní fotoaparát. Lze to vyčíst z vodoznaku fotky, kde jasně stojí, že snímek byl vyfocen Nubia telefonem s trojitou kamerou. A co na to čínští tipaři? I ti už spekulují o tom, co by Red Magic 5G mohl dostat do výbavy.

Díky použitému procesoru je celkem jasné, že podpora 5G bude probíhat v obou standardech, tedy SA i NSA. A pokud bude Nubia vydána dřív než Black Shark 3, mohla by být prvním herním telefonem s podporou duální 5G. I další parametry se tedy odvíjejí od typu procesoru. Je to především GPU Adreno 650 s velmi dobrým výkonem, což je jistě pro herní telefon důležité. Dále je to i možnost využití až 16 GB operační paměti LPDDR4X při 2133 MHz a LPDDR5 RAM při 2750 MHz. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na funkce Snapdragon Elite Gaming, které hráčům nabídnou skutečně výborný herní zážitek. K dalším parametrům se tipaři zatím nevyjádřili, ale je jisté, že nás na ně nenechají dlouho čekat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.