Chystaným telefonům řady Huawei P40 je v posledních dnech věnována docela velká pozornost. Jejich představení je ještě daleko, ale jako každým rokem jde o velmi očekávanou sérii. A jako každým rokem bychom se i letos měli dočkat velmi slušné foto výbavy. Zatím se přetřásá jen hlavní fotoaparát modelu P40 Pro. Ten by měl mít podle všeho pět snímačů uložených ve velkém obdélníkovém modulu. Ale jak na tom bude standardní verze P40?

Podle fotky, která se objevila na čínské síti a zřejmě pochází přímo z výrobní haly Huawei, bychom mohli u modelu Huawei P40 očekávat trojitý hlavní fotoaparát. Na snímku, kde jsou vidět moduly zadní kamery, si lze povšimnout tří výřezů pro jednotlivé senzory fotoaparátu. A vzhledem k tomu, že všechny výřezy jsou kruhové, nebude mít zřejmě verze P40 periskopový snímač. Ten je totiž ukládán do čtvercového výřezu. Tento snímač tedy bude pravděpodobně jen u Pro verze, podobně jak tomu bylo u loňských modelů P30 a P30 Pro.

V modulu jsou i další výřezy kromě těch, které jsou určeny pro vlastní snímače. Můžeme tedy odhadnout, že do modulu bude uložen i duální LED blesk a případně i laserové ostření. Modul zadního fotoaparátu Huawei P40 by mohl vypadat podobně jako například u telefonu Honor V30 Pro. Jaké však bude rozlišení jednotlivých senzorů zatím není známo, ovšem jak už bývá u Huawei tradicí, půjde o to nejlepší, co je momentálně na trhu. A dozajista nebude chybět ani optika z dílen společnosti Leica. Ovšem do března/marca, kdy by měly být oba telefony řady P40 představeny je ještě dost času na to, aby se k nám donesly podrobnější informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.