Po představení telefonů Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se stejně jako u řady Pixel 3 očekávalo, že bychom se měli letos dočkat i modelů Google Pixel 4a a Google Pixel 4a XL. Ovšem podle některých informací, které se tu a tam objevily na síti to zatím vypadá, že výrobce připravuje pouze verzi Pixel 4a. Tato skutečnost se nyní zdá být potvrzena.

Informaci o tom, že model Google Pixel 4a XL nebude můžeme najít například ve videu youtubera Davea Lee a nebo i na čínské síti. Obě „áčkové“ verze patřily vždy mezi telefony střední třídy s nižší cenou. Důvodem proč letos Google od větší verze upustil, by mohla být jeho nízká prodejnost. Menší verze se prostě prodává přece jen lépe. A kromě těchto spekulací se dají dohledat i předpokládané specifikace Pixel 4a.

Displej telefonu by měl mít úhlopříčku buď 5,7 nebo 5,8 palce s „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu. Celková velikost Pixel 4a by měla být 144,2×69,6×8,2 mm. V místě hlavní kamery, která mírně vystupuje nad zadní panel, by tloušťka měla být 9 mm. Zadní fotoaparát by měl být, podobně jako u Pixel 4, uložen do čtvercového modulu. Uvnitř bude však jen jeden senzor a LED blesk. Na zádech by měl být i snímač otisků prstů. Neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack. Co však bude chybět je podpora bezdrátového nabíjení, protože zadní panel je vyroben z pevného plastu. Operačním systémem bude Android 10. Informace o dalších parametrech jako je kapacita baterie, typ procesoru nebo paměťová kombinace nejsou dosud známy. Znám není ani termín představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.