Včera jsme se přesně dle slibů dočkali oficiálního představení chytrých hodinek Xiaomi Watch Color. A i když jsme už kompletní specifikace přinesli v článku předevčírem, tak určitě neublíží vše prosvištět znovu a potvrdit. Žádné změny se ale nekonají, takže informace těsně před vydáním byly nakonec zcela správné. Jedná se tak o velmi zajímavé chytré hodinky přímo pod hlavičkou Xiaomi a díky nízko nastavené ceně bych se nebál je označit jako možný prodejní trhák na úrovni chytrých náramků Mi Band.

Xiaomi Watch Color dostaly do vínku kruhový 1,39-palcový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů, který by měl podporovat i funkci Always-on. Tělo hodinek je z nerezového kovu a základní pásek je pak silikonový. Dá se vyměnit za šestici dalších v jiných barvách a údajně by měl být k dispozici i dva kožené. Hodinkám samozřejmě nechybí spousta sportovních funkcí pro sledování desítky specializovaných činností včetně horolezectví nebo cyklistiky.

Zbytek specifikací zahrnuje vestavěný GPS čip, připojení pomocí Bluetooth 5.0, NFC čip (který s největší pravděpodobností nepodporuje Google Pay) nebo senzor pro měření srdečního tepu. A hodinky budou i voděodolné díky 5ATM. Jedním z hlavních taháků je pak výdrž na baterii, která má kapacitu 420 mAh. Podle výrobce by měla vydržet zhruba 14 dnů normálního používání, případně až 22 dní v úsporném režimu. To nezní špatně.

Xiaomi Watch Color jsou k dostání v černé nebo stříbrné barvě a jak již bylo zmíněno, tak máte na výběr celou řadu barev silikonových pásků. Oficiální cena byla nastavena na 799 juanů (asi 115 dolarů), ale prozatím nebyla potvrzena i mezinárodní dostupnost. To by ale měla být jen otázka času, protože by Xiaomi byli sami proti sobě. Stejně jako u Mi Watch to pravděpodobně chvíli potrvá, takže si budeme muset ještě počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.