Čínská kometa Realme plánuje oficiálně představit svůj první 5G telefon už 7. ledna, takže jen za pár dní. A chystané Realme X50 je stále zahaleno lehkým oparem tajemství, protože tvůrci dávkují informace o výbavě opravdu jen po troškách. Před pár dny sice leakster na sociální síti Weibo zveřejnil kompletní specifikace telefonu, ale dnešní informace to lehce zpochybňují. Na světě je totiž dávka zpráv z certifikační agentury TENAA a v několika ohledech věci výrazně mění. Takže se pojďme podívat v čem se dohady liší.

Pro začátek podle TENAA by telefon měl být vybaven 6,57-palcovým TFT  LCD displeje s FullHD+ rozlišením (2340 x 1080 pixelů). Což je zcela jiná písnička než leaksterem oznámených 6.67-palce FullHD+ AMOLED displeje s obnovovací frekvencí 90 Hz. Ale vzhledem k tomu, že dostupné rendery ukazují čtečku otisků prstů na boku telefonu, tak by dávalo mnohem větší smysl použití právě LCD displeje. Alespoň logika by tomu napovídala.

Dále pak podle listingu bude Realme X50 disponovat procesorem Qualcomm Snapdragon 765G (což ostatně potvrdil i přímo výrobce) a na výběr bude mezi dual-mode 5G a standardní 4G variantou. S velikostí paměti pak bude mít zákazník hned tři možnosti, 6 GB, 8 GB nebo 12 GB RAM a 64 GB, 128 GB a 256 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři senzory s hlavním 64 Mpix kouskem doplněným o 8 Mpix, 12 Mpix a 2 Mpix. Duální selfie kamerka s 16 Mpix + 8 Mpix pak bude skryta v oválném „průstřelu“ displeje v levém horním rohu.

Realme X50 by také mělo být prvním telefonem značky se systémem Android 10 hned v základu. Rozměry by měly být  63.8 x 75.8 x 7.9 mm a telefon bude mít solidní 4100 mAh kapacitu baterie. Na výběr by měly být čtyři barevné varianty, modrá (to asi bude ta polární inzerovaná Realme), fialová, černá a zlatá. Definitivně jasno bude ohledně všeho a hlavně ceny už jen za tři dny. Tak uvidíme, kdo měl nakonec pravdu ohledně specifikací telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.