Vlastní procesory společnosti Huawei asi není třeba nějak extra popisovat. V tomto směru se Huawei nemusí děsit amerických sankcí, protože si vystačí sama. Má čipsety jak pro high-end telefony, tak i pro přístroje střední třídy. A právě posledním procesorem pro stroje střední třídy je aktuálně Kirin 810. Ten byl představen v polovině loňského roku. Při jeho výrobě bylo použit 7nm technologického procesu a pro telefony střední třídy to znamenalo poměrně slušný nárůst výkonu a snížení spotřeby. Prvními telefony, které Kirin 810 dostaly, byly modely řady Nova 5. A už před půl rokem bylo jasné, že pro rok 2020 připraví Huawei jeho nástupce, procesor Kirin 820.

A protože stojíme na začátku nového roku, čínští tipaři nezahálejí a pouštějí do éteru první informace o chystaném čipsetu. Začíná se spekulovat o tom, že procesor Kirin 820 bude postaven na 6nm výrobní technologii společnosti Samsung. Ta umožní ještě vyšší výkon, než měl jeho předchůdce. Dokonce by na tom s výkonem měl být Kirin 820 ještě lépe, než stejné čipsety společností Qualcomm a MediaTek.

Očekává se, že v rámci architektury se dočkáme jader Cortex-A77. Neměl by chybět ani vestavěný 5G modem s podporou obou standardů SA i NSA. O tom, jaká bude použita GPU a NPU zatím tipaři mlčí. Ale i v tomto případě je téměř jisté, že dojde k vylepšení. Sériová výroba procesoru by mohla začít ve druhém čtvrtletí letošního roku, takže představení by mohlo proběhnou na začátku letošních prázdnin. Proslýchá se také, že prvními telefony s Kirinem 820 by mohly být stroje Huawei Nova 7 a Honor 10X. Všechny tyto informace ale nejsou potvrzeny, takže je nutno je brát s velkou rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.