Selfie fotoaparáty v mobilních telefonech ušly za dobu své existence pořádně dlouhou cestu. Výrobci telefonů vyzkoušeli snad všechny možná umístění a vychytávky v nehynoucí snaze maximalizovat užitnou plochu displej. Momentálně je na ústupu větší či menší „vykousnutí“ a v módě jsou moderní „průstřely“ nebo výsuvné moduly. S největší pravděpodobností se v blízké budoucnosti dočkáme i senzorů fotoaparátů integrovaných přímo pod displej, ale zatím se značkám nedaří vychytat mouchy. Takže se snaží spíše inovovat dosavadní designy, jako třeba Oppo se zajímavou boční výsuvnou selfie kamerkou.

Nový design se objevil na patentu telefonu značky Oppo, který prošel schválením na čínském registračním úřadu CNIPA (China National Intellectual Property Administration). A k dispozici nebyly jen pouhé náčrty designu, ale velmi hezky vypadající rendery, takže si můžeme udělat poměrně přesný obrázek o vzhledu telefonu. Výsuvný modul selfie kamerku je umístěn na pravém boku a skrývá jediný senzor fotoparátu. Umístěním okupuje místo senzoru zadního hlavního fotoaparátu, takže to na první svádí k dojmu, že ten je trojitý. Ačkoliv má k dispozici jen dva senzory.

Vždy je samozřejmě pozitivní vidět výrobce telefonů experimentovat, ale musíme počkat, zda se tento boční design uchytí a bude prakticky využitelný. Jako obvykle totiž není zdaleka jisté, zda se patentovaný telefon vůbec dostane do výroby. A pokud by mu Oppo nakonec dalo zelenou, tak se s největší pravděpodobností zařadí jen do střední třídy, protože duální zadní fotoaparát a jediný senzor pro selfie v dnešní době do high-endu rozhodně nepatří. Každopádně body pro Oppo za snahu o inovaci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.