Nové chytré hodinky Xiaomi Watch Color budou oficiálně představeny už zítra, ale my pro vás máme jejich detaily už dnes. Na stránkách obchodů Mi.com a Youpin se už totiž tento produkt objevil v předstihu a protože se jedná přímo o stránky Xiaomi, tak bych se o pravdivost informací nebál. Nový model hodinek uspokojí hlavně ty, kterým se nelíbily Mi Watch ve zkopírovaném designu od Applu, protože se vrací klasický kruhový ciferník. Takže co od tohoto kousku můžeme očekávat ?

Xiaomi Watch Color budou k dispozici v černé a stříbrné verzi samotného těla a na výběr pak bude plných sedm barev silikonových pásků. Tělo hodinek je kovové a AMOLED s úhlopříčkou 1,39-palce má rozlišení 454 x 454 pixelů. Průměr ciferníku je 46,2 mm (celkové rozměry jsou 46.2 x 53.3 x 11.4 mm), ale proslýchá se, že časem bude i 42 mm varianta. Hodinky připojíte pomocí Bluetooth 5.0 LE, mají vestavěný GPS + Glonass čip a nabídnout 5ATM voděodolnost. U nás bude bohužel asi nepoužitelný NFC čip, který pravděpodobně nebude použitelný na Google Pay.

Dále pak hodinky disponují gyroskopem, geomagnetickým senzorem, akcelerometrem a barometrem. Výčet senzorů doplní ještě sledování tepu, okysličení krve VO2Max a díky technologii FIRSTBEAT i spoustu dalších fyzických aktivit. Sledování spánkových cyklů už je také normální, ale údajně budou měřit i úroveň stresu. No uvidíme. Ze sportovních aktivit je k dispozici zatím 8 režimu, ale dva další časem přibudou pomocí OTA aktualizace. Baterie má kapacitu 420 mAh a Xiaomi slibují výdrž zhruba 14 dnů plnohodnotného užívání. Nabíječka je kruhová a magneticky se přichytí vespod hodinek.

Systémem nebude MIUI for Watch, ale uzavřený systém s velmi podobným UI. Takže se znalci v systému neztratí, ale nepůjde o nic extra rozšiřitelného. Do tohoto konceptu zapadá i chybějící dostupná vnitřní paměť, takže žádné ukládání písniček a podobné vymoženosti. Našinec také určitě nevyužije vestavěného chytrého asistenta XiaomiAI. Kvůli němu mají hodinky mikrofon, ale protože nemají reproduktor, tak se jeho odpovědi ukáží jen na displeji.

Do prodeje by Xiaomi Watch Color měly jít jen za 799 juanů (asi 115 dolarů), ale přes neoficiální kanály budou samozřejmě dražší. A chystaná 42 mm varianta se očekává za cenu zhruba kolem 699 juanů (asi 100 dolarů). Poměrně překvapivé je i zjištění, že hodinky opravdu nebudou vyrábět spřátelení Huami (jako třeba Mi Bandy), ale nová firma Shanghai Suo Prime Technology LTD náležící také do ekosystému společnosti. Tak se zítra budeme těšit na kompletní potvrzení těchto specifikací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.