Telefon Oppo Find X, který byl vydán v roce 2018 patřil určitě k tomu nejzajímavějšímu na trhu s chytrými telefony. Ovšem v loňském roce jsme se jeho nástupce nedočkali. A to i přesto, že výrobce avizoval, že na modelu Oppo Find X2 pracuje. Mnozí z fanoušků dokonce věřili, že Find X2 bude představen ještě v prvním pololetí 2019. Nestalo se tak a zástupci Oppo jen konstatovali, že přístroj bude uveden až v roce 2020.

A vzhledem k tomu, že stojíme na samém začátku roku 2020, fanoušci opět vznášejí dotazy, kdy se Oppo Find X2 dočkáme. Krátká zprávička na čínském Weibo, kterou tam zavěsil šéf globálního marketingu Oppo, pan Brian Shen naznačila, že letos tedy Find X2 skutečně bude. V rozhovoru, který následně poskytl čínským novinářům CEO společnosti Oppo, Chen Mingyong, je tato skutečnost potvrzena. Telefon by měl debutovat ještě v prvním kvartálu letošního roku. Chen Mingyong také naznačil, že telefon bude osazen procesorem Snapdragon 865 a nabídne podporu 5G sítí.

To je ale asi tak vše, co zatím o Oppo Find X2 víme. Ale jako u všech zatím představených telefonů řady Find můžeme očekávat hromadu inovací. Mezi jednu z nich by mohlo patřit například rychlé nabíjení Super VOOC 2.0 s výkonem až 65 W. Někteří z tipařů dokonce odhadují, že Find X2 by mohl dostat vylepšenou verzi tohoto rychlého nabíjení. Hovoří se i o vylepšeném displeji s lepší barevností, dynamickým rozsahem a vyšší obnovovací frekvencí. A aby toho nebylo málo, tak se spekuluje i o přední kameře pod displejem. Ovšem vzhledem k tomu, že prototyp Oppo telefonu s kamerou v obrazovce byl uveden nedávno, tak tyto odhady spadají spíš mezi zbožná přání fanoušků. Každopádně ale podrobnější informace o chystaném Find X2 můžeme očekávat v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.