Tak už tu máme Nový Rok a hned do prvního čtvrtletí se chystá pořádná nálož novinek v oblasti mobilních telefonů. Pro začátek vypukne souboj o první telefon s nejmodernějším procesorem od Qualcommu, tedy Snapdragonem 865. Jako obvykle jsou mezi nejočekávanějšími kandidáty Xiaomi, protože Mi 10 je plánováno spíše dříve než později. Ale možná je předstihne jedno nečekané jméno, protože ZTE Axon 10S Pro už prošel certifikací TENAA a podle vyjádření jednoho z ředitelů firmy na sociální síti Weibo je jeho vydání už opravdu na spadnutí.

A ZTE Axon 10S Pro nebude samozřejmě žádné ořezávátko, jak už ostatně nasvědčuje i výběr procesoru. Kromě již zmíněného Snapdragonu 865 tak nabídne třeba až 12 GB RAM nebo 512 GB vnitřní paměti. Stejně tak jako 6.47-palcový displej, 20 Mpix selfie kamerku nebo trojitý zadní fotoaparát s hlavním 48 Mpix senzorem. Zanedbána nebude ani softwarová stránka věci a za zmínku stojí hlavně nový AI algoritmus Z-booster 2.0. Ten by se měl postarat o inteligentní distribuci systémových prostředků podle potřeb a celkové zrychlení operací a celého telefonu.

A protože firma ZTE je i velkým hráčem na poli (nejen) mobilních sítí, tak telefon i zde dostane něco extra. Tím bude třeba podpora nového standardu Wi-Fi 6 nebo technologie Link-Booster. Tato technologie by měla zrychlovat síťová připojení díky současného využití několika dostupných připojení najednou a vyhodnocovat vše dle síly signálu. To nezní špatně, uvidíme jak vše bude fungovat v praxi. Otázkou tak zůstává už jen cena telefonu a samozřejmě dostupnost. Axony byly někdy dostupné i třeba v Německu, takže se třeba dočkáme globálního vydání telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.