Vývoj ovládání mobilních telefonů prošel za svou existenci dlouhým vývojem a od fyzických klávesnic jsme se s nástupem dotykových displejů posunuli ke klávesnicím virtuálním. Dnes už to nikomu nepřijde zvláštní a telefony s fyzickými klávesnicemi skoro vymizely. Kromě skalních příznivců a opravdových fajnšmekrů tak celý svět věří klávesnicím na displejích telefonů. Korejský Samsung má ale v plánu nabídnout uživatelům možnost volby a na nadcházejícím veletrhu CES v Las Vegas hodlá představit nový koncept virtuální klávesnice mimo displej telefonu.

Celý nápad není zrovna ničím extra novým, protože koncept holografické klávesnice promítané na daný povrch už tu byl i předtím. Zhruba na těchto základech je založen i plánovaný design Samsungu, i když se od modelů s Bluetooth připojením a LED projektory liší. Za celým projektem stojí specializované oddělení Samsungu zaměřené na vývoj experimentálních technologií a i když je koncept založen na holografickém principu, tak nebude potřeba žádný speciální hardware. Tato technologie by tak mohla být použitelná v jakémkoli telefonu s Androidem.

Tedy přesněji každém telefonu s Androidem a selfie kamerkou, protože právě ta by snímala pohyb prstů na stole. Zatím není zcela jasné, jak hodlá Samsung ošetřit orientaci na ploše virtuální klávesnice, protože současné zařízení  na holografické klávesnice zobrazují na ploše obrysy kláves díky projekci. Bez zobrazení obrysů by se tak konkrétnější psaní stalo skoro nemožným, takže bude velmi zajímavé, jak si inženýři Samsungu poradí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.