Značka Realme se u nás zatím netěší takové popularitě, jakou by si asi zasloužila, protože ve světě už nastoupila cestu ke slávě velmi výrazně. Od listopadu jsou navíc jejich telefony oficiálně dostupné i v ČR a protože se jedná vzhledem k výbavě o fantasticky naceněné kousky, tak bych tipnul, že rok 2020 by pro ně mohl být u nás průlomový. A mohli by tak úspěšně konkurovat dvojbloku Xiaomi/Redmi, kteří dominují právě v oblasti telefonů se skvělým poměrem cena/výkon. Jejich poslední vlajkové počiny Realme X2 a X2 Pro stály rozhodně za to, ale dalším kouskem bude spíše midrange zaměřené Realme X50. Což ale zdaleka neznamená nějaké velké kompromisy ve výbavě.

Realme X50 ještě nebylo oficiálně představeno a zatím také není jasné, zda bude telefon určen jen pro asijské trhy, nebo zda třeba dorazí i do Evropy. Určitě bychom ho zde rádi viděli, protože první nástřely specifikací vypadají velmi zajímavě. Mělo by se jednat o model se 6,67-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením, který by ale měl nabídnout obnovovací frekvenci plných 120 Hz. Tím by tak vyrovnal Redmi K30 a překonal své předchůdce Realme X2 a X2 Pro s 90 Hz. Právě proti poslednímu Redmi se telefon bude hlavně vymezovat, i když s největší pravděpodobností především proti 4G verzi telefonu. Realme jsou obecně poměrně opatrní se zaváděním podpory 5G sítí, ale to nám zase tak nevadí.

Telefon by měl nést na palubě také velmi slušné fotografické vybavení, protože hlavním senzorem by měl být 64 Mpix kousek od Samsungu. Přední selfie kamerka pak bude v „průstřelu“ displeje a nabídne duo senzorů. Hlavní 32 Mpix doplní i 8 Mpix širokoúhlý senzor, který najde uplatnění třeba ve skupinových snímcích. Zbytek výbavy bude určitě také na úrovni, i když prozatím nemáme žádné konkrétní informace kromě vágních slibů o výkonném procesoru a dostatku paměti. Musíme tak počkat na další oficiální vyjádření firmy, kdy se třeba kromě potvrzeného data vydání dočkáme také kompletních specifikací nebo ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.