Závěr letošního roku se nese ve znamení informací o chystaných telefonech řady Huawei P40. Pravda je však ta, že víc se mluví o modelu Huawei P40 Pro, který bude skutečnou vlajkovou lodí se vším všudy. Hlavním tahákem zřejmě bude zadní fotoaparát, který bude mít v případě Pro verze pět snímačů, včetně periskopového. Uloženy budou do poměrně velkého obdélníkového modulu a optika by opět měla pocházet z dílen Leica.

A vlastně zadní panel Huawei P40 Pro je to, kolem čeho se v poslední době točily všechny renderované obrázky. Hlavní fotoaparát designéry zaujal natolik, že vytvářeli zatím jen rendery zad telefonu. Dnes se však podíváme i na renderované obrázky předního panelu. Ty na svém twitterovém účtu sdílel uživatel @RODENT950. Samozřejmě je nutno brát v potaz, že i tyto rendery vycházejí jen z těch informací, které jsou dostupné na síti a nejsou oficiálně potvrzeny.

Podle nových renderovaných obrázků bude v levém horním rohu displeje oválná „díra“ pro duální selfie kameru. A vypadá to, že všechny hrany telefonu budou zakřivené. Rámečky kolem displeje jsou minimální, a to včetně brady. Užitná plocha obrazovky by tedy mohla být vysoká. Render zadního panelu opět ukazuje masivní modul fotoaparátu. Je zde pět snímačů i LED blesk, ale v tomto případě je rozložení senzorů a blesku jiné, než u předchozích renderů. U nich byl blesk uložen pod fotoaparátem a také periskopový snímač byl umístěn v pravém rohu modulu kamery. Jsou to jen drobné rozdíly a je velmi pravděpodobné, že ve finále bude zadní kamera vypadat tak, jak ji ukazují dnešní obrázky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.