Xiaomi to s chytrými hodinkami pod vlastní značkou evidentně myslí vážně, protože po nedávném předstravení Mi Watch už se na nás pomalu řítí další kousek. Dnes se na internet totiž potichu dostaly informace o novém modelu Xiaomi Watch Color, i když prozatím opravdu jen ty základní. Xiaomi nás tak jen navnadili teaserem, protože kompletní specifikace a ceny budou oficiálně odhaleny 3. ledna. Do prodeje by se údajně v Číně měly dostat hned, ale jedná se jen o nepotvrzené spekulace. Každopádně se nové hodinky budou určitě uživatelům líbit, protože se na rozdíl od minulých Mi Watch se nejedná o kompletní designovou kopii Apple Watch.

Xiaomi Watch Color se totiž budou moci pochlubit kruhovým ciferníkem, který by podle odhadů měl mít 1,39-palcový průměr a rozlišení 454 x 454 pixelů. K dispozici by měla být samozřejmě i plná sestava fitness funkcí, senzor na přesné měření srdečního tepu, akcelerometr nebo barometr. A určitě i voděodolná certifikace, tedy pokud se nám jeden z teaserů s plavcem nesnaží prachsprostě lhát. Jak už název napovídá, tak bude k hodinkám k mání celá řada barevných řemínků pro všechny uživatelské nálady. Samotné tělo hodinek by pak mělo být minimálně ve třech barevných odstínech – stříbrné, zlaté a černé.

A díky jednomu z manažerů firmy máme i první pohled na očekávanou výdrž baterie. Qu Heng se totiž na sociální síti Weibo pochlubil snímkem chystaných hodinek Xiaomi Watch Color, který opatřil i popiskem. Ten se chlubí po týdnu užívání plnými 65 % baterie, takže to vypadá i na pořádný nárůst výdrže hodinek ve srovnání s Mi Watch. Minimálně bychom tak mohli očekávat dva týdny výdrže na jedno nabití a můžeme doufat, že se vyrovnají minimálně velmi povedeným Amazfit GTR se 410 mAh kapacitou baterie. Na veškeré detaily si ale budeme muset počkat ještě pár dnů do 3. ledna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.