Značka Realme, která je vlastně jakousi dceřinkou Oppo, dosud produkovala jen telefony. S nimi zaznamenala poměrně velký úspěch nejen na indické trhu, ale také v Číně i Evropě. A právě v Číně má značka Realme pro příští rok velké plány. Chce zde vydávat pouze telefony s podporou 5G sítí a navíc se chce pustit i do segmentu, který si zatím nevyzkoušela. Připravuje svá první sluchátka Realme Buds Air. Ta by měla být skutečně bezdrátová a měla by patřit mezi špičková zařízení.

Sluchátka Realme Buds Air byla sice už v minulém týdnu představena v Indii a zatím se dají koupit pouze na indickém trhu za zhruba 56 dolarů, ale na čínský trh se podívají už 7. ledna/januára. A to je právě ten termín, kdy bude v Číně představen i novinkový telefon Realme X50 s podporou 5G. Takže značka v případě čínského trhu zabije dvě mouchy jednou ranou.

Že jde o velmi solidní sluchátka by mohly dokazovat i některé jejich parametry. Obě sluchátka lze spárovat s telefonem nebo přehrávacím zařízením současně a díky tomu je zvuk přenášen plynule s velmi nízkou latencí. Sluchátka navíc mají minimální zpoždění audia při hraní her. V herním režimu je zpoždění nižší až o 51%. Konkrétně jde o hodnotu 120 ms, což je mnohem méně než například u Apple AirPod, kde je zpoždění 205 ms.

Sluchátka mají i podporu bezdrátového nabíjení Qi. Baterie by měla vydržet na jedno nabití až 17 hodin. A nesmíme zapomenout ani na velmi kvalitní zvukový výstup díky 12mm měniči s funkcí Dynamic Bass Boost pro zvýraznění basů. Hráči mobilních her by mohli ocenit i speciální režim pro hry nebo duální mikrofon s aktivním potlačením okolního hluku. V Indii je cena sluchátek poměrně příznivá, takže uvidíme, zda bude podobně zajímavá i na čínském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.