Letošní rok byl pro značku Realme velmi úspěšný a jejich telefony zaznamenaly poměrně vysokou prodejnost jak v Indii, tak i v Číně a Evropě. Na tyto úspěchy chtějí navázat i v roce příštím a pomalu se na něj už nyní začínají připravovat. Jejich plány jsou ambiciozní. Například na čínském trhu chtějí nabízet výhradně telefony s podporou 5G. Mělo by jít o přístroje napříč všemi třídami a jeden z nich, Realme X50, je už v přípravách. Jeho představení by mělo proběhnout 7. ledna/januára 2020.

Není se tedy co divit, že na síť unikají informace o chystaném stroji a Relame X50 je nyní možno vidět i na reálných fotkách, které visí na čínském Weibo. Jde totiž o velmi očekávaný telefon a měl by být tím prvním přístrojem Realme, který nabídne podporu 5G. Samozřejmě leccos už o něm víme. Tedy kromě podpory podpory 5G v obou standardech SA i NSA se ví, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 765G. Ten se pomalu ale jistě stává hitem u telefonů střední třídy, které budou podporovat 5G.

Ví se také, že Realme X50 bude mít podporu rychlého nabíjení VOOC 4.0 s výkonem 40 W. Ovšem jaká bude kapacita baterie je zatím tajemstvím. Odhaduje se, že by to mělo být minimálně 4000 mAh. Očekává se i IPS LCD displej s úhlopříčkou zhruba 6,6 palce a s oválnou „dírou“ pro duální přední kameru se snímači 32 MPix a 8 MPix. A pokud se podíváme na fotky telefonu, tak lze očekávat, že snímač otisků prstů bude uložen na hraně telefonu. Zadní fotoaparát by měl obsahovat čtyři snímače, kdy ten primární by mohl být Sony IMX686 s rozlišením 64 MPix. A co se ceny týče, tipaři odhadují, že v tomto směru bude Realme X50 velkým konkurentem přístroje Redmi K30 5G. Ten je totiž dosud nejlevnějším telefonem s 5G na trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.