Chytré hodinky značky Amazfit (samozřejmě pod ochrannými křídly ekosystému Xiaomi) patří mezi nejoblíbenější produkty na trhu a jejich poslední počin Amazfit GTR to jen potvrdil výbornými prodejními čísly. Zákazník je ale tvor vybíravý a někteří preferují nižší cenu před kvalitnější výbavou. A firma na tyto požadavky samozřejmě slyší a tak spatřil světlo světlo lehce ořezaný model Amazfit GTR Lite. Rozdíly sice nejsou až tak zásadní, ale cena je přece jen nižší. Navíc je v prvních prodejích na e-shopu Gearbest k dostání jen za velmi hezkých 109.99 dolarů.

Amazfit GTR Lite si bere hodně ze svého plnokrevného předchůdce, takže se opět dočkáme keramického rámečku displeje, kovového těla hodinek nebo 1,39-palcového AMOLED displeje se 326 PPI a rozlišením 454 x 454 pixelů. A s více než 100 tapetami na ciferník nebude problém vybrat ten správný pro každou příležitost. Také je opět k dispozici velká 410 mAh baterie s výdrží až 24 dní na jedno nabití, 5ATM voděodolnost nebo senzory jako BioTracker™ PPG pro tep, 6-osý akcelerometr nebo ambient light senzor. Jediná zásadní chybějící věc je GPS čip a s ním spojené 4 speciální sledovací sportovní režimy, takže si musíte vystačit „jen“ s 8 dalšími. A vyměnitelný řemínek hodinek je také pouze silikonový.

Amazfit GTR Lite se oficiálně objevily na trhu jen před dvěma dny a e-shop Gearbest je má momentálně k dispozici jen za zmíněných 109.99 dolarů. Tato cena je sice jen pro prvních 5000 zájemců, ale tam se pořád ještě pohodlně vejdete. Navíc prvních 1000 zákazníků dostane i dárek v podobě náhradních silikonových řemínků v hodnotě 9.99 dolarů. Takže pokud se vám líbí design a parametry Amazfit GTR, oželíte GPS čip a oceníte nižší cenu, tak je pro vás Lite verze jako stvořená. Mrkněte a uvidíte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.