Momentálně se naděje fanoušků značky Xiaomi nebo Redmi upírají k chystanému Xiaomi Mi 10, protože tato vlajková loď by podle všech odhadů měla být další na řadě. Nikde se sice zatím neobjevilo oficiální vyjádření k plánovanému datu vydání, ale to by nemělo být zase až tak vzdálené. Ostatně šéf Xiaomi během prosincového summitu Qualcommu veřejně prohlásil, že Mi 10 bude jeden z prvních telefonů na trhu se Snapdragonem 865. A ten jak známo s největší pravděpodobností udeří na trh během prvních měsíců roku 2020. A to je už za rohem.

Na obrátkách tak nabírají spekulace čínských analytiků ohledně výbavy tohoto telefonu a poslední kolo diskuzí se zaměřilo na kapacitu baterie. Xiaomi Mi 10 totiž bude samozřejmě patřit mezi moderní vlnu přístrojů s podporou 5G sítí, což s sebou nese ale i některé výzvy. 5G modemy totiž mají silnější signál a tak je odhadovaný nárůst jejich spotřeby dvoj- až trojnásobný. V kombinaci se stále „nenažranějšími“  výkonnými procesory je tak potřeba navýšit adekvátně i kapacity baterií v telefonech. Obecně se očekává, že 4500 – 5000 mAh se stane jakýmsi standardem pro špičkové 5G modely v novém roce.

K velkým bateriím patří i super-rychlé nabíjení a i v této kategorii se Xiaomi obvykle velmi činí. Před pár týdny se čínskou certifikační autoritou 3C prohnalo několik modelů této značky a odborníci jsou přesvědčeni, že by se mohlo jednat právě o členy rodiny Xiaomi Mi 10. Ten nejvýkonnější by tak podle této certifikace mohl disponovat až 66W nabíjením (11V/6A). To by opravdu šlapalo jako na drátkách. Další dvojice telefonů pak ukazuje „jen“ 30W nabíjení, což je i tak na dnešní poměry stále velmi solidní. No, další z důvodů proč se na Mi 10 pomalu začít těšit.