Konec roku je na dohled a v podstatě skoro na dohled jsou i připravované telefony Huawei řady P40. Hodně se o nich mluví, hodně se o nich spekuluje a z těchto informací pomalu skládáme mozaiku jejich očekávaných parametrů. Jako každým rokem si i v roce příštím dá výrobce záležet na foto výbavě. Huawei má téměř patent na to, aby fotoaparáty svých telefonů dovedl když ne k dokonalosti, tak alespoň k velmi vysoké úrovni. Podobně by na tom s fotoaparáty měl být i model Huawei P40 Pro, na který se dnes mrkneme.

Začneme tím, že se podíváme na zadní fotoaparát Huawei P40 Pro. Ten je uložen do poměrně velkého obdélníkového modulu. V něm je celkem pět snímačů. Čtyři jsou seskupeny vertikálně pod sebou a pátý je napravo vedle nich. U pátého senzoru si nelze nevšimnout čtvercového ohraničení, což signalizuje, že by mělo jít o periskopový snímač. LED blesk našel své místo pod obdélníkovým modulem kamery.

Podle čínských tipařů by měl být primárním snímačem Sony IMX686 s rozlišením 64 MPix. Sekundovat by mu měl 20 MPix širokoúhlý objektiv, makro objektiv a ToF senzor. Periskopový snímač by měl mít 12 MPix s desetinásobným optickým zoomem. Samozřejmě jde jen o pouhé dohady, takže je potřeba je brát s nadhledem. A vzhledem k tomu, že se na čínské síti potuluje i fotka skla předního panelu, který nemá ani výřez a dokonce ani „díru“ pro přední kameru, je tedy docela dost dobře možné, že model P40 Pro bude mít přední pop-up kameru. Ale i to je zatím jen pouhá spekulace. K dalším parametrům by mohl patřit až 6,7 palcový displej a nebo procesor Kirin 1000. Ovšem na potvrzení i těchto parametrů budeme muset ještě nějakou dobu počkat.