Mít ve svém portfoliu specializovaný herní telefon je v dnešní době pro (nejen) čínské výrobce otázkou cti. Za poslední rok jsme tak měli možnost vidět celou řadu zbrusu nových modelů od velkých značek, jako třeba Black Shark od Xiaomi, ROG od ASUS nebo Red Magic od Nubie. Do skupiny výrobců herních telefonů se už asi velmi brzy zařadí Lenovo, protože už na internetu je dokonce spuštěna i stránka „Lenovo Legion Gaming Phone“ na sociální síti Weibo. Z čehož je jasné, že Lenovo plánuje nové telefony zařadit do již existující rodiny herních produktů Legion, kam patří už třeba i herní notebooky. Lenovo se tak vydává podobnou cestou jako třeba ASUS s ROG (Republic of gamers).

Podle generálního ředitele mobilní divize Lenova, pana Chen Jina, bude firma u nové řady herních telefonů Legion vycházet z dlouholetých zkušeností právě v oblasti herních periferií a e-sportu celkově. Pan Jin přiznal, že současný odbyt telefonů Lenovo nedosahuje nijak závratných čísel, ale přičítá to přechodu ze 4G na 5G sítě. Lenovo plánuje vsadit plně na výrobu 5G modelů a ve spojitosti s nimi hodlá dobýt ztracené pozice na mobilním trhu zpět. A k tomu jim má mimo jiné dopomoct právě nové herní telefony Legion. Lenovo slibuje ve vývoji naslouchat hlasům fanoušků a zákazníků, ale samozřejmě není jasné, do jaké míry se jedná jen o líbivá propagandistická prohlášení.

Herní notebooky řady Legion

O konkrétní výbavě herních telefonů Lenovo Legion zatím není známo vůbec nic, kromě slibu firmy, že půjde o high-end zařízení. Plánují tak vyzvat na souboj ostatní špičkové kusy konkurenčních značek včetně Razeru a dalších. Dá se tak očekávat určitě i snaha o displej s vysokou obnovovací frekvencí (ať už 90 nebo 120 Hz), poslední generaci výkonného hardwaru (určitě Lenovo vsadí na Snapdragony od Qualcommu) a spoustu dalších vychytávek. Co si o současné vlně herních telefonů myslíte ? Jedná se jen o zbytečnost pro velmi úzký okruh uživatelů,nebo módní produkt pro masové rozšíření ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.