Skládací telefon Huawei Mate X a jeho uvedení na trh bylo několikrát odloženo, ale nakonec se do prodeje dostal v listopadu/novembri letošního roku. Nutno podotknout, že jde o přístroj s poměrně vysokou cenou, ale ani ta nijak neovlivnila zájem o něj. Oficiální prodeje proběhly ve třech vlnách a pokaždé byl telefon rychle vyprodán. A společnost Huawei na začátku tohoto měsíce hlásila, že připravuje jeho druhou generaci.

Druhá generace skládacího Huawei Mate X by měla mít údajně dvě verze, a to Mate Xs a Mate X2. První z nich, tedy Mate Xs by měl být představen na veletrhu MWC 2020. Mělo by však jít jen o jakousi vylepšenou verzi původního Mate X s lepším displejem a upraveným mechanismem pro sklopení telefonu. Ovšem Huawei Mate X2 byl měl být skutečným nástupcem původního modelu. Do dnešních dnů se však jen spekulovalo o tom, kdy bude Mate X2 uveden.

Podle zpráv, které přicházejí z Číny by se druhá generace skládacího Mate X měla objevit v druhé polovina příštího roku. Přesněji tedy ve třetím kvartálu. Čínští tipaři odhadují, že přístroj bude pohánět procesor Kirin 1000 a uvedení by mohlo proběhnout na veletrhu IFA 2020, případně zároveň s telefony řady Mate 40. Dále se také proslýchá, že Huawei již pracuje na zahájení masové výroby nových komponentů a dodavatelem sklopného mechanismu by měla být společnost Jarllytec. Jaká bude výrobní kapacita Mate X2 zatím výrobce neprozradil, protože je stále testována spolehlivost jednotlivých součástek. Spekuluje se i o designu, který by mohl být podobný tomu, jaký známe u skládacího Motorola Razr.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.