O společnosti Xiaomi je známo, že některé ze svých produktů nejdříve vypustí do crowdfundingové kampaně a následně až pak do oficiálních prodejů. Přesně takto byla uvedena například čtečka e-knih a nebo i konce minulého měsíce sušička ručníků. Nyní jde ve spolupráci s MIIW Technology do kampaně Xiaomi bezdrátová klávesnice a také bezdrátová myš. Oba produkty mají společné označení MIIW.

Xiaomi bezdrátová klávesnice MIIW Elite je osazena 85 klávesami. Tlačítka jsou kruhová a také rohy klávesnice jsou zaoblené. Tloušťka těla této klávesnice je 7,8 mm. MIIW Elite lze připojit jak přes Bluetooth, tak i pomocí bezdrátového USB přijímače. Najdeme zde podporu pro operační systémy Windows a MacOS.

Mezi klávesami „ALT“ a „CTRL“ napravo od mezerníku je i klávesa pro aktivaci HKUST Xunfei Voice Pack. Aktivace tohoto režimu umožňuje hlasové zadávání textu. Tlačítko lze také využít pro aktivaci různých inteligentních příkazů, jako jsou dotazy na aktuální počasí nebo otvírání tabulek. Kromě tohoto modelu klávesnice byla vydána i verze MIIW dual-mode keyboard 85. Tato verze klávesnice funguje v podstatě stejně jako MIIW Elite, bude však nabízena ve více barevných variantách a nemá „hlasovou“ klávesu. Místo ní je zde klávesa Fn.

Bezdrátová myš MIIW Elite také podporuje dvojí možnost připojení, tedy jak přes Bluetooth, tak i přes USB přijímač. Má oválný symetrický design s protiskluzovou texturou. Část myši, která je blíže dlani je odstupňována a umožní tak lepší uchopení. Všechny tři produkty budou k dispozici od příštího roku na crowdfundingové platformě Xiaomi Youpin. Konkrétně klávesnice MIIW Elite a myš MIIW Elite od 25. února/februára s cenami 199 jüanů (28 dolarů) v v crowdfundingu a 299 jüanů (42 dolarů) v prodejích. Druhá verze klávesnice bude k dispozici od 11. března/marca s cenou 179 jüanů (25 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.