Úspěchy značky Realme asi není třeba připomínat, ale možná nebude od věci připomenout, že na příští rok mají poměrně ambiciozní plány. Například na čínském trhu hodlají vydávat pouze a výhradně telefony s podporou 5G sítí. A právě prvním z nich by měl být model Realme X50 5G. Podle původních odhadů, které se objevily na čínských sítích, by měl být tento přístroj představen do 25. ledna/januára, tedy ještě před tím, než v Číně vypukne jarní festival.

Včera značka oficiálně potvrdila na čínském Weibo, že Realme X50 5G bude oficiálně představen už 7. ledna/januára. Alespoň to tak vypadá podle oficiálního teaseru. A přestože se dlouho nevědělo, kdy přesně bude telefon uveden, zástupci Realme tu a tam utrousili informace o jeho parametrech. Něco je tedy potvrzeno, ale některé z parametrů jsou stále ve stádiu spekulací a dohadů. Mezi ty potvrzené patří například přední duální fotoaparát, jehož modul bude uložen v oválné „díře“ v displeji. Rozlišení jednotlivých senzorů je odhadováno na 32 MPix a 8 Mpix.

Potvrzen je i čipset, kterým bude Realme X50 poháněn. Měl by jím být Snapdragon 765G. Ten by mělo doplnit až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Je tedy zřejmé, že telefon bude nabízen ve více paměťových verzích. Navíc díky použitému typu procesoru je jasné, že 5G bude podporováno v obou standardech, SA i NSA. Zadní fotoaparát by měly tvořit čtyři snímače, a to jmenovitě 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Potvrzeno by mělo být i rychlé nabíjení VOOC 4.0, které dokáže přístroj nabít na 70% za pouhých 30 minut. Podle odhadů by mohl mít AMOLED displej úhlopříčku 6,44 palce. Na potvrzení všech parametrů budeme ale muset ještě pár dnů počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.