Čínští Xiaomi jsou obecně známí svojí péčí i softwarovou stránku svých produktů a jejich aktualizace obvykle připlouvají velmi svižně. Bohužel však musíme odlišovat od aktualizací firemní masivní nástavby MIUI a samotnými aktualizacemi mezi verzemi Androidu. Xiaomi se snaží o bleskurychlé nové updaty právě na MIUI a i když se tak třeba jedná o poslední verzi, tak u mnoha telefonů se pod ní stále skrývá ještě Android 9 Pie. Ale blýská se už na lepší časy pro další várku telefonů, protože pro vás dnes máme další čtveřici odhalení telefonů, které by měly aktualizaci na Android 10 obdržet. Takže které oblíbené kousky by měly nejnovější Android dostat ?

Rodina telefonů Xiaomi je pořádně košatá a tak se není čemu divit, že pro některé modely to prostě chvíli trvá. Aktualizace totiž ve většině případů musí být přímo vytvarována právě pro konkrétní model, zejména pokud se jedná o generační obměnu Androidu. Informace o připravovaných aktualizacích pochází od šikulů z XDA Developers a vše je založeno na uvolnění zdrojů kernelu pro tyto telefony už s Androidem 10. To je neklamná známka brzkého oficiálního spuštění těchto aktualizací. A zmíněné zdroje kernelu dostanou do rukou hlavně moddeři, kteří tak budou mít čas adaptovat své Custom ROM na nový Android.

Ale teď už ke konkrétním telefonům, které si pomalu chystají červený koberec na příchod Androidu 10. Ve všech případech se jedná o modely, které jsou na trhu už více než rok, ale jedná se o velmi populární kousky. Podle všeho bude sestava těch šťastných zahrnovat Pocophone F1, Xiaomi Mi MIX 2S, Xiaomi Mi MIX 3 a Xiaomi Mi 8 (samozřejmě i včetně variant Mi 8 Pro a Mi 8 Explorer Edition). Drtivá většina těchto telefonů (pokud ne všechny) už mají nadstavbu MIUI 11, takže samotný update na Android 10 bude formou separátní OTA aktualizace. První se jako obvykle dočkají čínští uživatelé, ale globální zákaznictvo bude následovat velmi záhy.