Design telefonů, alespoň v rámci uložení přední selfie kamery se postupem času mění. Od velkého čela s místem pro senzor fotoaparátu, přes výřezy různých tvarů a velikostí až po „díry“ v displeji. Někteří z výrobců už vyvíjejí i přední kamery, které budou uloženy přímo v obrazovce. A, samozřejmě, nesmíme zapomenout na pop-up kamery a nebo kamery otočné. A právě telefon s trojitou otočnou kamerou si nechala patentovat společnost Huawei.

Otočná kamera ovšem není něco, co bychom neznali. V letošním roce například společnost Asus vydala telefon ZenFone 6, který právě takový fotoaparát má. Pravda, má jen dva senzory, ale princip je v podstatě stejný jako u telefonu, který si Huawei patentoval. Podle stránek LetsGoDigital podala společnost Huawei tento patent už 9. ledna/januára letošního roku a k jeho schválení Světovým úřadem pro duševní vlastnictví došlo 17. prosince/decembra. Podle nákresů, které úřad zveřejnil, je mechanismus kamery skutečně velmi podobný tomu, který známe u telefonu Asus. Trojitá kamera se otáčí pod úhlem 180 stupňů.

Modul fotoaparátu při vysunutí, nebo chcete-li vyklopení ze zadního panelu supluje selfie kameru, po otočení na zadní panel funguje jako klasický hlavní fotoaparát. Tipaři už nyní odhadují, že jeden ze tří senzorů by mohl fungovat jako širokoúhlý objektiv, takže bude velmi snadné pořizovat i širokoúhlá selfíčka. A kromě toho tipaři spekulují i o tom, že touto otočnou kamerou by mohl být osazen telefon Huawei P Smart Z (2020), který bude údajně představen v příštím roce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.