Čínská firma CHUWI je určitě známá i našim čtenářům, protože se jedná o jednoho z nejpopulárnějších výrobců levných tabletů a notebooků. A protože se jim daří zachovat velmi dobrý poměr ceny a kvality, tak se i dnešní době poklesu zájmu o tablety prodávají velmi dobře. Mezi ty nejžádanější patří řada CHUWI Hi10, která by se už velmi brzy měla dočkat nového modelu s Hi10 X. A mělo by se v rámci řady jednat o slušný výkonnostní pokrok.

CHUWI Hi10 X už je totiž včetně kompletních parametrů uvedeno na stránkách značky a schází už tak jen konkrétní datum uvedení a samozřejmě cena. Firma slibuje „zachování ceny“, ale přece jen je řada Hi10 poměrně obsáhlá, takže není tak úplně jasné s čím nový model porovnávají. Ale samozřejmě nepůjde o nic závratně drahého, osobně bych čekal kolem 200-250 dolarů. Určitě se ale detaily dozvíme velmi brzy, protože už je podle zástupců firmy vše připraveno na oficiální představení.

Tablet bude klasické 2-v-1 zařízení s připojitelným klávesnicovým dokem, který z Hi10 X udělá v podstatě malý notebook. Úhlopříčka IPS displeje je 10.1-palce a jedná se o plně laminovaný G+FF kousek s FullHD rozlišením. Navíc podporuje stylus HiPen 3 s rozeznáním 1024 úrovni přítlak. Zpracování je celokovové a sada portů je poměrně bohatá, protože zahrnuje třeba i dva USB Type-C porty. Uvnitř pak tepe procesor Intel Celeron N4100 platformy Gemini Lake doplněný o 6 GB LPDDR4 RAM a 128 GB vnitřní paměti.