Vlajkové modely telefonů Huawei jsou naprostou sázkou na jistotu, pokud si chcete tipnout premianta ve výsledcích benchmarku DxOMark. Čínská firma má prostě patent na nejlépe hodnocené mobilní fotoaparáty na světě a konkurence tak zatím jen dohání ztrátu. Od chystaných kousků nové generace P40 se tak opět čekají v podstatě zázraky a hlavní pozornost bude samozřejmě upřena zejména na Huawei P40 Pro. A právě o něm dnes máme několik zajímavých útržků informací.

Ty pochází od obvykle velmi dobře informovaného čínského analytika Guo Minghao, takže se jim dá určitě s velkou pravděpodobností i věřit. Podle něj dostane Huawei P40 Pro nový design periskopické telefoto čočky a stane se tak prvním telefonem na světě s 10x optickým zoomem. Dosavadní maximum je 5x optický zoom a na 10x si musely telefony pomáhat zoomem hybridním. Nové modely Huawei tak učiní další evoluční krok a výhledově by nové periskopické telefoto čočky měly dostat i nejvyšší řady Nova, Honor nebo Mate.

Pan analytik také zmiňuje předpokládané cenové rozpětí modelu P40 Pro, které by se mělo pohybovat mezi 4000 a 5000 juany (tedy v přepočtu kolem 570 – 713 dolarů). To se ale samozřejmě týká jen domácího čínského trhu, protože v zahraničí jsou špičkové telefony Huawei vždy dražší. A když už jsme u mezinárodní dostupnosti, tak musíme zmínit prohlášení jednoho z ředitelů Huawei, který výslovně slíbil příchod telefonů řady P40 i na evropský trh navzdory předpokládané absenci Google Services. Telefony si tak budou muset vystačit s Huawei Mobile Services a uvidíme, jak to ovlivní zákaznický zájem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.