Značka Redmi uvedla své telefony řady Redmi 8 začátkem letošního října/októbra v Indii. A protože cena těchto strojů byla nastavena velmi agresivně, přístroje jdou opravdu dobře na odbyt. Indičtí uživatelé po nich doslova šílí a zároveň se jedním dechem ptají, kdy se objeví jejich nástupce Redmi 9. Je potvrzeno, že na tomto telefonu v Redmi již pracují. Dokonce se začíná rýsovat i termín uvedení. Podle stránek 91mobiles by se tak mělo stát už na začátku příštího roku. Telefon bude nejdříve představen v Číně a pak by se měl vydat na cestu do Indie.

Očekávané parametry

A abychom nezůstali jen u termínu uvedení Redmi 9, přihodíme i něco málo hlavních parametrů telefonu. A tím hlavním je asi typ použitého procesoru. Přestože Xiaomi, potažmo Redmi, ve svých přístrojích preferovala spíš čipsety z dílen společnosti Qualcomm, začala se v poslední době uchylovat i k vyžívání procesorů MediaTek. Dostaly je například modely Redmi Note, Redmi Note 2 a dokonce i nejnovější Redmi Note 8 Pro. MediaTek čipset je připraven i pro Redmi 9. Měl by jím údajně být dosud neohlášený Helio G70. Ví se o něm, že by měl být nižší verzí procesorů Helio G90 a Helio G90T. Protože jde o herní procesory, mohli bychom tedy očekávat u Redmi 9 poněkud vyšší výkon než u Redmi 8, který má Snapdragon 439.

K dalším parametrů by mohl patřit 6,6 palcový displej s výřezem. V rámci paměťové kombinace bychom se mohli dočkat 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Ovšem podle tipařů bude vydáno více verzí telefonu, takže je pravděpodobné, že toto bude kombinace u té nejnižší. Podle dalších odhadů by chytaný telefon měl nabídnout lepší výkon a také vylepšené fotografické funkce a režimy. Očekává se, že operačním systémem bude Android 10. Samozřejmě s nadstavbou MIUI 11. Ostatní specifikace jsou zatím v utajení. Ovšem jak už bývá dobrým zvykem, informaci o nich můžeme očekávat ve velmi dohledné době.