Astronomicky drahý ohebný Huawei Mate X je určitě jedním z triumfů designu doznívajícího roku, i když ho ocení jen pár vybraných „zazobanců“. Telefon obecně sklízí pochvalné kritiky, ale samozřejmě je stále co vylepšovat. Takže už je pomalu na cestě i vylepšená verze, o které dnes promluvil během interview pro francouzský web Frandroid i jeden z ředitelů Huawei, Yu Chengdong. Vylepšený model by se měl nazývat Mate XS a poprvé bychom měli mít tu čest během únorového veletrhu MWC 2020. Tedy v podstatě velmi záhy.

V porovnání s první generací telefonu by se nový Mate XS měl zaměřit zejména na vylepšení odolnosti, protože k této oblasti směřovalo asi nejvíce výtek. K dispozici by tak měla být výrazně vylepšená konstrukce ohebného kloubu a samotný displej by toho měl také vydržet více. Dojde i na modernější procesor, protože špičkový design si žádá i poslední generaci špičkového procesoru, tedy v podání Huawei Kirin 990 5G. Šéfové firmy také hovoří o plánech na tenčí a lehčí model ohebného telefonu, ale není jasné, zda už míní právě chystaný Mate XS.

Pan Yu Chengdong ještě zmínil jeden velmi zajímavý fakt a to potvrzení plánů na uvedení jednoho z ohebných modelů značky (bohužel neupřesnil zda Mate X nebo XS) i na evropský trh. Což je vzhledem k chybějícím Google Services stále poměrně odvážný počin, protože západní zákazník tyto služby vyžaduje. V případě revolučního ohebného modelu by ale možná mohl přimhouřit oko, zejména pokud by třeba došlo k nějaké lákavé cenové nabídce. I když o tom si asi ve spojitosti se současnou generací ohebných telefonů můžeme nechat jen zdát.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.