Není pochyb o tom, že i v příštím roce se dočkáme telefonů Huawei řady P. A to i přesto, že v rámci podpory GMS a tedy i plnohodnotného systému Android je stále nejasno. Výrobce však nechce, aby americké sankce zcela zhatily jejich plány do budoucna. V souvislosti s tím se také už před nějakou dobou mluvilo o tom, kdy by mohla být řada Huawei P40 představena. Velmi střízlivé odhady poukazovaly na první kvartál příštího roku. A to je nyní svým způsobem i potvrzeno.

To, že Huawei P40 bude představen v březnu/marci 2020 ve francouzské Paříži, oznámil na setkání s francouzskými novináři Richard Yu, šéf divize spotřebitelských produktů Huawei. Přesné datum však zatím není stanoveno. Yu také uvedl, že řada P40 bude vycházet z „dosud nespatřeného“ designu. Ten by měl jít ruku v ruce s vylepšenými fotografickými funkcemi, lepším výkonem a lepší autonomií. Je to tedy logický vývoj s návazností na špičkové modely Huawei P30 a P30 Pro.

Richard Yu dále potvrdil, že telefony řady P40 budou distribuovány prostřednictvím všech běžných prodejních kanálů. A to včetně operátorů a dalších prodejců. Zmínil také, že zařízení budou podporovat domovskou nadstavbu EMUI, která bude založena na operačním systému Android 10. To by tedy mohlo znamenat, že operační systéme Huawei, Harmony OS, telefony nedostanou. Tedy alespoň v Evropě. Výrobce tak dost možná počítá s tím, že sankce budou zmírněny. Je třeba brát v potaz i to, že mobilní služby Huawei by měly být připraveny pro použití zároveň s uvedením telefonů řady P40. Huawei služby a aplikace by tak mohly být velice podobné těm od Google. A jestliže by zaznamenaly úspěch, mohlo by to přilákat dostatečné množství vývojářů, kteří by se podíleli na vývoji aplikačního ekosystému Huawei. Očekává se, že v rámci řady bude kromě standardního modelu vydána i verze Pro a zřejmě i verze Lite.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.