I když to při pohledu na teploměr tak úplně nevypadá, tak už je opravdu papírově zimní období a třeba někdy výhledově teploty opět klesnou i na obvyklé nízké teploty. A pokud se třeba znovu dočkáme teplot hluboko pod nulou, kdy zamrzají i ruská auta či se lední medvědi stěhují do teplých krajin, tak by se mnohým třeba mohly hodit vyhřívané kousky oblečení z e-shopu Tomtop. Invence čínských obchodníků nezná mezí, takže pro vás dnes máme i podobné kuriozity jako je vesta s infračerveným vyhříváním nebo podobné vložky do bot. Inu, pokrok nezastavíte, navíc jde o zboží v akci, takže proč se nepřipravit na chystanou expedici do Antarktidy.

Jako první se podíváme na infračerveně vyhřívanou vestičku, která se určitě bude hodit nejen zimomřivým jedincům na doma, ale případně i aktivním lyžařům, horolezcům nebo vysokohorským turistům. Vestička je sice na první pohled tenká, ale díky trojici vrstev (worsted, nylon a uhlíková vlákna) má zahřívací vlastnosti skoro až překvapivé, na výběr máte regulaci hned z trojice teplot od 40°C do 60°C. Napájení musíte obstarat sami, ale pokud vložíte do kapsičky 8000 mAh powerbanku, tak by vám měla vystačit na zhruba 4-6 hodiny vyhřívání. K dostání je vestička hned ve dvou velikostech (S-M, L-XL) a momentálně ji na e-shopu Tomtop najdete v akci v bleskových prodejích jen za 17.99 dolarů.

A protože zima jde vždycky od nohou, tak musíte dávat pozor i na vyhřívaní obuvi. I na tento problém mají čínští zásobitelé odpověď, i když se nejedná o zcela ideální řešení, protože vložky do bot s USB konektorem se přece jen napájí poněkud hůře. Ale nic není neřešitelné, stačí si třeba na lýtko připnou powerbanku a teplo od chodidel máte zajištěno. Vyhřívané vložky do bot z uhlíkových vláken zvládnou teploty až do 50°C a navíc je můžete dokonce i ručně vyprat. Jen je škoda lehce asijských velikostí, protože výběr velikostí vložek končí na čísle 44, takže majitelé dinosauřích evropských nohou zapláčí nad výdělkem. Ostatní si však mohou dopřát chodidla v teple jen za 7.29 dolaru z nabídky e-shopu Tomtop.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.