V rámci vánočních svátků se dočkáme oficiálního představení telefonů Oppo Reno 3. Internet je informacemi o nich doslova zahlcen, takže už víme kde co. Telefony také procházejí všemi potřebnými certifikacemi. Například Oppo Reno 3 Pro 5G už má za sebou certifikaci Tenaa a nově prošel i testy Geekbench. Ty jednoznačně potvrdily použití procesoru Snapdragon 765G. Jde tedy o stejný čipset, kterým je osazen i telefon Redmi K30 5G.

Jak tedy dopadl model Oppo Reno 3 Pro 5G v Geekbench? Testy prošel s kódovým označením OPPO PCRM00. Testován byl s již zmíněným procesorem a 8 GB operační paměti. Přístroj běžel na operačním systému Android 10. Očekává se, že systém doplní nadstavba ColorOS 7. Skóre telefonu v Single-core testu je 2847 bodů. Ve více jádrovém testu pak dosáhl na 7686 bodů.

K dalším parametrům Reno 3 Pro 5G by podle Tenaa měl patřit AMOLED displej s úhlopříčkou 6,5 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. V obrazovce bude „díra“ pro přední 32 MPix kameru. V rámci paměťových kombinací bychom se měli dočkat 8/12 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4025 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W.

A protože je na YouTube i video, které avizuje vylepšenou stabilizaci pro natáčení videa, mrkneme i na něj. Stabilizace by měla velmi dobře fungovat i v extrémních podmínkách, jako je třeba jízda na horském kole. A ani složení zadního fotoaparátu nebude k zahození. Měl by mít čtyři snímače s rozlišením 48 MPix, 13 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Teď už jen vydržet do 26. prosince/decembra, kdy budou oficiálně potvrzeny všechny parametry a telefon bude připraven pro prodeje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.