Letošní rok zvolna nastartoval 5G boom a jednou z prvních vlaštovek telefonů s podporou 5G byl ZTE Axon 10 Pro 5G. Ten byl uveden na začátku roku na MWC. Telefon se momentálně prodává po celém světě, včetně Spojených států. Pro příští rok má společnost ZTE velké plány právě v rámci přístrojů s 5G. Společnost se podle slov vice prezidenta, pana Xu Fenga, chce stát hlavním tahounem v tomto segmentu. Mají v plánu vyprodukovat minimálně deset telefonů s 5G napříč všemi třídami. Jedním z prvních by mohl být model ZTE Axon 10s Pro 5G.

Na čínském Weibo zástupci ZTE potvrdili, že ZTE Axon 10s Pro 5G bude nástupcem letošního Axonu. Mohl by být představen už na příštím veletrhu MWC 2020 a vydán bude pouze ve verzi s 5G. Zajímavou zprávou je jistě i to, že telefon bude pohánět špičkový procesor Snapdragon 865. Ten společnost Qualcomm dodává s modemem X55. Měl by tedy zajistit vyšší rychlosti stahování přes 5G i LTE. Funguje v obou standardech SA i NSA a nabídne i lepší pokrytí. Kromě toho bude telefon vybaven i funkcí pro plynulé přepínání mezi 4G a 5G a také duální Wi-Fi, včetně Wi-Fi 6.

Lu Feng také zmínil, že ceny telefonů s 5G, které budou představeny v příštím roce, se budou pohybovat v rozmezí od 287 do 430 dolarů. Dále dodal, že se společnost ZTE chce vrátit mezi špičkové výrobce mobilních telefonů a věří, že jejich investice do vývoje 5G by mohla pomoci dosáhnout tohoto cíle. Samozřejmě o totéž se chtějí v příštím roce pokusit i další výrobci a rok 2020 bude tedy nabitý přístroji s podporou 5G sítí a o jejich prodejnosti bude rozhodovat nejen výbava, ale velmi pravděpodobně i cena, kterou výrobci nastaví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.