Telefony řady Redmi K30 byly oficiálně představeny doslova před pár dny a obnášely modely s podporou 4G a 5G sítí. Verze s podporou 4G se již v Číně prodává, ale Redmi K30 5G na své oficiální zahájení prodejů stále čeká. A dokonce se ani neobjevil na stránkách čínského certifikátora Tenaa. Certifikátoři však nyní zveřejnili hlavní parametry telefonu. Podle výpisu to navíc vypadá, že v Redmi připravili i další paměťovou verzi tohoto stroje.

Redmi K30 5G byl představen v paměťových kombinacích 6 GB RAM a 64 GB/128 GB interního úložiště a ve verzích s 8 GB RAM a 128 GB/256 GB vnitřní paměti. Tenaa ovšem uvádí i verzi s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. A to je opravdu spousta paměti pro telefon, který je řazen mezi přístroje střední třídy. Výrobce ale stále nepotvrdil, že v lednu/januári pustí do prodeje i telefon s touto kombinací pamětí. A není potvrzen ani přesný termín, kdy by se modely Redmi K30 s podporou 5G sítí měly v lednu/januári začít prodávat.

Další parametry modelu K30 5G jsou stejné, jako ty, které byly uvedeny při představení. Jde tedy o 6,67 palcový LCD displej s rozlišením 2400×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Na postu procesoru je Snapdragon 765G s výše uvedenými kombinacemi pamětí. Zadní fotoaparát tvoří snímače 64 MPix, 8 MPix, 5 MPix a 2 MPix. Přední kamera je duální se senzory 20 MPix a 2 MPix. Kromě toho výpis Tenaa také odhalil, že telefon by měl být nabízen i v dalších barvách, které nebyly při představovačce oznámeny. Mělo by jít o černou a zelenou barevnou variantu. Ceny by se měly pohybovat v rozpětí od 284 dolarů po 412 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.