A i dnes máme pro naše čtenáře další z řady populárních „poměřování pindíků“, protože se na web konečně dostaly i první výsledky benchmarků pro procesor Snapdragon 865. O tomto novém vlajkovém kusu od Qualcommu jsme v minulých dnech měli možnost slyšet opravdu hodně včetně pokročilých technologických analýz, ale až teď máme v ruce konkrétní čísla z Antutu. Jedná se sice stále o prototyp a ne konkrétní telefon, ale ty se budou na trh pomalu dostávat teprve až v následujících týdnech. Navíc často půjde ještě o vyladěnější kusy, takže výsledky budou určitě ještě impozantnější.

Ale teď už k první várce čísel. A ta nejsou zrovna malá, protože nejlepší dosažený výsledek se motal kolem 568.919 bodů a průměr se ustálil zhruba na 544.000 bodů. V porovnání s minulou generací tak jde zhruba o 15 % celkový nárůst, přičemž přímo testy CPU jsou vyšší o 28 % a grafický výkon o 19 %. Snapdragon 865 opravdu nebere rukojmí, protože překonává i Kirin 990 5G (asi o 11 %) a nový Mediatek Dimensity 1000 5G (asi o 18 %). Zase a znovu se potvrzuje i nadvláda grafických čipů Adreno, protože konkurenci drtí až o plných 38 %, takže pro hráče jsou opravdu Snapdragony tou jedinou správnou volbou.

Apropo, když už jsme u procesorů Mediatek Dimensity 1000 5G, tak musíme zmínit, že ačkoli používají stejnou architekturu jader ARM A77, tak zdaleka nejsou stejné. Qualcomm totiž využívá modifikovaná jádra Kryo 495 s výrazně vyšším taktem (2.84 GHz oproti 2.60 GHz), což jim dává náskok i v hrubém výkonu. Samozřejmě jde jako vždy jen o výsledky z benchmarku, které nejsou vždy plně odrážející realitu při používání a navíc se často velmi liší telefon od telefonu. Optimalizace firmwaru a driverů jednotlivých výrobců dělá zázraky. I tak je jasné, že Snapdragon 865 ostudu v high-endu rozhodně neudělá a máme se na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.