I když na objednávání vánočních dárků z čínských e-shopů už je trochu pozdě, tak se to zdaleka nevztahuje na veškeré dostupné zboží. U některých kusů spotřební elektroniky to totiž až tak nevadí, protože byste je jako dárky asi stejně nehodlali použít a spokojíte se tak s balíčkem ve schránce až po Novém roce. A přesně do takové kategorie zapadá dnešní dvojice produktů, kde v obou případech jen za hrst dolarů dostanete elektroniku s širokým využitím, ale ne až tak vysokou dárkovou hodnotou. Copak byste obvykle volili microSD kartu nebo super levné chytré hodinky jako ideální volbu pod stromeček ? Každopádně jsou tyto kousky dostupné za velmi solidní ceny přímo z Ebay.

Paměťové karty jsou stále jednou z největších sázek na jistotu mezi doplňky nejen k telefonům, protože se navzdory snaze mnohých výrobců stále nedaří microSD slot definitivně potlačit. A s padajícími cenami tak není problém rozšířit často nedostatečnou paměť svého telefonu či tabletu pořízením paměťové karty s velkou kapacitou na uložení vašich důležitých dat. A do produkce microSD HC karet už se pustilo i čínské Xiaomi, i když pouze na crowdfundingové platformě Youpin. Takže na kartách není k nalezení přímo logo firmy, ale i tak patří do jejich ekosystému. Na výběr máte mezi 32 GB / 64 GB / 128 GB kapacitou karet a jedná se o Class 10 U3 (nebo U1 v případě 32 GB verze) varianty s rychlostmi čtení kolem 100 MB/s (95 MB/s u 32 GB verze). A ceny těchto karet ? Inu, lidové, 32 GB pořídíte za 7.99 dolarů, 64 GB jen za 11.99 dolarů a nejvyšší 128 GB kartu jen za 18.89 dolarů.

A hodit by se mohly i chytré hodinky i5 za bezkonkurenční cenu. Ty jako by svým designem z oka vypadly Apple iWatch nebo novým Xiaomi Mi Watch. Takže se jedná také o lehce obdélníkový displej se zaoblenými rohy, i když v tomto případě se nedočkáte ovládací korunky na boku hodinek. Dotykový displej má 1,3-palcovou úhlopříčku, tělo hodinek je pak vyrobeno z velmi odolné zinkové slitiny, která by měla být odolná proti poškrábání. Samozřejmostí je v dnešní době i senzor na monitoring srdečního tepu a ten zvládne dokonce i detekovat úroveň okysličení krve. K dispozici je i celá řada sportovních režimů a kompletní podpora notifikací. Potěší i voděodolná certifikace IP67, takže se hodinkám jen tak něco nestane. V nabídce jsou hned tři barevné verze – černá, stříbrná a růžová, přičemž je v této barvě nejen tělo hodinek, ale i TPU pásek. A cena ? Také lidová, protože za 12.49 dolarů jde o velmi levné pořízení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.