Společnost Oppo se připravuje na oficiální představení telefonů řady Reno 3 s podporou 5G sítí. Mělo by jít o přístroje vyšší střední třídy s procesory Snapdragon 765G a patrně i s čipsetem 5G od společnosti MediaTek. Ovšem podle informací z čínského Weibo by mohly být zároveň s modely Reno 3 uvedeny i telefony Oppo A91 a Oppo A8. O nich jsme zatím nic moc neslyšeli, ale díky snímku z Weibo si můžeme udělat představu o hlavních parametrech obou telefonů.

Designově jsou si Oppo A91 a A8 poměrně dost podobné a nějaké velké rozdíly nenajdeme ani v jejich výbavě. Oba budou mít kapkovitý výřez pro přední kameru. První z modelů dostane zadní vertikální fotoaparát se čtyřmi snímači. Jejich rozlišení by mělo být 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Podobně je na tom i druhý model, ale jeho hlavní fotoaparát má však snímače tři. Kromě toho zde najdeme na zadním panelu i snímač otisků prstů. Oppo A91 by měl mít 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Snímač otisků by měl být integrován do displeje a neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení VOOC 3.0 s výkonem 20 W.

Oppo A8 by měl podle snímku mít displej s úhlopříčkou 6,5 palce, 128 GB interního úložiště, baterii s kapacitou 4230 mAh. Hlavní trojitý fotoaparát by měl mít podporu AI funkcí. Vzhledem k tomu, že se docela nedávno na Tenaa objevil Oppo telefon s kódovým označením OPPO PDBM00, mohlo by se podle tipařů jednat právě o tento model. Můžeme tedy podle Tenaa výpisu doplnit, že displej by měl mít rozlišení 1600×720 pixelů. Operačním systémem bude Android Pie a zadní kameru by měly tvořit 12 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Přední kamery má 8 MPix. O cenách a případném termínu představení telefonů Oppo A91 a A8 zatím informace chybí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.