Tak bublina nakonec dlouho nevydržela. Jen včera jsme informovali, že se prezident firmy Young Sohn na konferenci v Berlíně chlubil milionem prodaných kusů ohebného modelu Galaxy Fold. To překvapilo v podstatě všechny, protože i když je Samsung Galaxy Fold určitě revolučním modelem , tak cena kolem 2000 dolarů je přeje jen velmi limitující. Dnes jsme se od tiskového mluvčí firmy dočkali oficiální reakce, která přece jen zní trošku jinak. Takže všechny fanoušky Samsungu musíme zklamat, ohebný model nakonec nedosahuje původně zveřejněných fantastických prodejních čísel. Inu, škoda.

Podle slov tiskového mluvčího Samsungu se šéf firmy na konferenci nechal unést a zaměnil firemní výhledově cíle na prodej zhruba milionu kusů Galaxy Fold za reálná prodejní čísla. Podle původních odhadů analytiků bylo do konce roku reálné, že by firma prodala zhruba 400.000 – 500.000 kusů, proto byly bombastické zprávy o milionu prodaných kusů tak překvapivé. Maximálně poloviční reálné výsledky už vypadají mnohem důvěryhodněji. Přece jen telefon za 2000 dolarů s pověstí extrémně křehkého kusu je pro potenciálního zákazníka stále lehkým otazníkem.

Samsung Galaxy Fold je samozřejmě velmi impozantní kus, kde platíme za designovou výjimečnost, ale nešetřilo se ani na vybavení. Rozložený displej má 7,3-palcovou úhlopříčku s rozlišením 1536 x 2152 pixelů a v zavřeném stavu se musíte spokojit s 4,6-palcovým displejem s rozlišením 840 x 1960 pixelů. Dále pak telefon nabízí třeba procesor Snapdragon 855, 12 GB RAM nebo 512 GB vnitřní UFS 3.0 paměti. případně NFC, 5G sítě, stereo repro s Dolby Atmos, 4380 mAh baterii , trojitý zadní fotoaparát (16 Mpix + 12 Mpix +12 Mpix) nebo 10 Mpix selfie kamerku

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.