Značka ZTE se v posledních měsících lehce vytratila z povědomí, protože jsme na globálním trhu neměli mnoho příležitostí se s jejich telefony setkat. Což je samozřejmě lehce zavádějící, protože v Číně jsou stále aktivní a v únoru letošního roku třeba poslali na trh svůj první 5G telefon v podobě modelu Axon 10 Pro 5G. Vůbec 5G sítě jsou pro firmu velmi důležité, protože se jedná o jednoho z mála výrobců s vlastní 5G technologií, tedy pokud hovoříme o základním stanicích. V telefonech se budou muset spokojit s mainstreamovými kousky v dostupných procesorech, pravděpodobně od Qualcommu.

Pro rok 2020 ale firma plánuje velký návrat na výsluní a potvrdil to i sám viceprezident ZTE, pan Xu Feng. Podle jeho slov se značka hodlá stát jedním z 5G tahounů na trhu. I když bohužel nedošla řeč přímo i na aktivity firmy na mezinárodních trzích, což by nás zajímalo asi nejvíce. Každopádně ZTE hodlají v roce 2020 poslat na trh až deset modelů 5G telefonů napříč cenovými skupinami. Konkrétně byly zmíněny kategorie pod 2000 juanů (asi 286 dolarů) a pod 3000 juanů (asi 429 dolarů). Takže s největší pravděpodobností vyšší střední třída nebo ne úplně maximální vyšší třída.

To se velmi podobá plánům konkurenčního Xiaomi, kteří mají v podstatě identické cíle do příštího roku ve stejných cenových kategoriích. Pan Xu Feng konkrétně zmínil, že příští rok už bude mezi uživateli 160 milionů 5G telefonů a plnou polovinu z nich bychom měli najít jen v Číně. Telefony ZTE se v minulosti spoléhaly hlavně na procesory od Qualcommu a stejně tak zmíněný Axon 10 Pro 5G byl vybaven Snapdragonem 855 s 5G modemem X50. Takže se dá očekávat, že firma vsadí opět na tuto kartu a jejich telefony budou především využívat nové kousky jako je Snapdragon 865 a 765G. Tak snad se pohne i mezinárodní dostupnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.